KAYMAKAM RECEP HASAR’ IN CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUNU 95. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI
 
Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve milletimizin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı ile başlayıp, Cumhuriyetin kurulmasıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesi, milletimiz ve ülkemizin geleceği adına atılan önemli bir adımdır.
 
Cumhuriyetimiz,  her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vererek,   bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ve milletimizin uluslararası alanda hak ettiği yeri alma kararlılığının bir kanıtıdır.
 
Bugün eğitim,  sağlık, bilim, kültür, sanayi, ekonomi ve sosyal yaşamın her alanında önemli mesafeler kat ederek, pek çok ülkeye örnek olan Türkiye Cumhuriyeti,   bu muhteşem coğrafyada zengin bir kültür mirasının sahibi olarak, dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktadır.
 
Bu duygularla;  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Kızılörenli hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.   
Recep HASAR
KAYMAKAM